گفته هایی تعمق برانگیز
باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
 
زیباترین حکمت دوستی ، به یاد هم بودن است ، نه در کنار هم بودن . .. .
 
دوست داشتن بهترین شکل مالکیت
و مالکیت بدترین شکل دوست داشتن است . . .
 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
 
خوب گوش کردن را یاد بگیریم
گاه فرصتها بسیار آهسته در میزنند . . .
 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
 
اگر یک روز هیچ مشکلی سر راهم نبود ، میفهمم که راه را اشتباه رفته ام . . .


ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۹/۳۰ | 23:4 | نویسنده : masoudkamrany |
يا زمان ارتقاء كامپيوتر فرا رسيده است ؟  ( بخش اول ) همه علاقه مندان به استفاده از كامپيوتر بر اساس نوع نياز خود و پس از تامين بودجه لازم ، اقدام به خريد يك دستگاه كامپيوتر می نمايند و شايد هم اين كار را تاكنون انجام داده باشند . خريد كامپيوتر سرآغاز و يا بهتر بگوئيم نقطه عطفی در زندگی كاربران است ، چراكه اين موجود خارق العاده می تواند درصورت استفاده مفيد ، هدفمند و غيرتجملی ، تاثيرات شگرفی را در زندگی آنان به دنبال داشته باشد .ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۹ | 0:24 | نویسنده : masoudkamrany |
  USB 2.0چيست ؟
 USB 2.0 ( برگرفته شده از  Universal Serial Bus ) ، يك رابط سريال خارجی است كه از آن در كامپيوترها و ساير دستگاه های ديجتيال برای انتقال داده از طريق يك كابل USB استفاده می گردد . عدد 2 كه به دنبال واژه USB قرار گرفته شده است ، نشاندهنده استاندارد و يا شماره نسخه اينترفيس آن است . شركت های  اينتل ، مايكروسافت ، فيليپس ، NEC ، lucent و Hewlett-Packard  با همكاری يكديگر استاندارد فوق را با هدف افزايش نرخ انتقال اطلاعات پياده سازی كردند .  مشخصات  USB 2.0 در سال 2000 ارائه و در سال 2001 توسط USB-IF استاندارد گرديد .

از آغاز ابداع USB تاكنون استانداردهای متعددی از آن ارائه شده است :ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۹ | 0:22 | نویسنده : masoudkamrany |

بانک های اطلاعاتی رابطه ای : مفاهيم و تعاريف
قبل از پرداختن به موضوع بانک های اطلاعاتی رابطه ای (Relational Data Base) ، بهتر است اشاره ای به مفاهيم ذيل داشته باشيم :

موجوديت (Entity) به هر چيزی (شی ، شخص ، محل و ...) که می خواهيم در يک سيستم راجع به آن اطلاعاتی را جمع آوری ، پردازش و نگهداری نمائيم ، يک موجوديت گفته می شود . تعريف فوق ، متداولترين برداشت اوليه از موجوديت می باشد . مجموعه موجوديت های يک سيستم ، ساختار اطلاعاتی آن سيستم را مشخص می كند . هر موجوديت شامل اجزاء و المان هائی است که آن موجوديت را توصيف می كند كه به آنها  خصيصه و يا Attribute گفته می شود . هر موجوديت بسته به اين كه  در سيستم مورد مطالعه چه ميزان اطلاعات راجع به آن می خواهيم داشته باشيم ، شامل حداقل يک و يا چند خصيصه خواهد بود. از آنجا که هر موجوديت راجع به يک موضوع به خصوص می باشد ، بنابراين يک ارتباط منطقی بين کليه خصايص موجوديت وجود خواهد داشت .در واقع  ،‌ تمام خصائص يک موجوديت توصيف کننده آن موجوديت خواهد بود . برای روشن شدن موضوع بد نيست به نمونه مثال ذيل توجه نمائيد :

ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۹ | 0:20 | نویسنده : masoudkamrany |

اركان موفقيت يك گروه وب 
فرض كنيد ، شركت و يا سازمان  شما قصد طراحی و پياده سازی يك وب سايت را داشته باشد.كار را از كجا شروع و در چه نقطه ای به انتها می رسانيد ؟ برای طراحی و پياده سازی به چه امكاناتی نياز داريد ؟ در صورت نياز به سازماندهی يك گروه كاری به چه تخصص ها و يا توانمندهائی نياز خواهيد داشت  ؟ معيار انتخاب افراد جهت مشاركت در گروه چيست و اين معيار تا چه ميزان متاثر از يك پشتوانه علمی است ؟
هر گروه وب دارای الزامات و محدوديت های مختص به خود برای تقسيم وظايف ، مسئوليت ها و پياده سازی فرآيندها در جهت طراحی‌ و پياده سازی يك وب سايت است . عناوين رسمی ، شرح وظايف و ساختار گزارش دهی می تواند بسيار متغير باشد. گروه های وب موفق در يك چيز با يكديگر مشترك هستند و آن هم وجود مجموعه ای كامل از توانمندی ها و تخصص های مورد نياز در ساختار گروه و فرآيندهای مربوطه است .
تمامی مهارت ها و توانمندی های مورد نياز را می توان در نه ركن مهم خلاصه كرد . در يك گروه موفق ، می توان به سرعت جايگاه و موقعيت هر يك از افراد گروه را نسبت به اركان اصلی تعيين و مشخص نمود كه چه زمانی اين پتانسيل ها و توانمندی ها در عمل  و در مراحل طراحی و پياده سازی مفيد واقع می شوند ( توجيه علمی و فنی وجود يك شخص در گروه) .
در صورتی كه طراحی و پياده سازی يك وب سايت در تحقق اهداف از قبل تعيين شده خود با مشكل مواجه و عملا" دستيابی به آنها دور از دسترس قرار گيرد ، علت آن را می بايست در حذف يكی از اركان مورد نياز در ساختار گروه و يا فرآيندها جستجو كرد . ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۹ | 0:18 | نویسنده : masoudkamrany |

مزايای استفاده از دستور Show version
دستگاه های شبكه ای سيسكو كه بر روی آنها IOS اجراء می شود ( نظير روتر ) دارای دستورات متعددی به منظور جمع آوری و آگاهی از وضعيت پيكربندی دستگاه مورد نظر می باشند . دستور show  يك نمونه در اين زمينه است كه آگاهی از نسخه IOS نصب شده بر روی دستگاه شبكه ای از وظايف اوليه آن محسوب می گردد . دستور فوق دارای امكانات بمراتب بيشتری است كه در موارد متعددی می توان از آن استفاده كرد . شايد بتوان گفت كه نام در نظر گرفته شده برای دستور show version نشاندهنده تمامی توانمندی و قابليت های آن نمی باشد .
در ادامه ، با اين دستور و نحوه عملكرد آن بر روی دستگاه های مختلف سيسكو آشنا خواهيم شد .ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۹ | 0:15 | نویسنده : masoudkamrany |
كلت 45

کلت ۱۹۱۱ سلاح کمری نیمه ‌اتوماتیکی است که از سال ۱۹۱۱ تا ۱۹۸۵ سلاح کمری سازمانی نیروهای مسلح آمریکا بود. اغلب آن را «ام۱۹۱۱» یا «کلت۴۵» می‌نامیدند. این سلاح در جنگ اول، جنگ دوم، جنگ کره و جنگ ویتنام بکار رفت. در ایران بیشتر به «کلت» مشهور است و دیگر سلاح‌هایی (مانند استار، براونینگ و غیره) را که شبیه به آن ساخته شده نیز کلت می‌گویند.کلت۱۹۱۱ را جان براونینگ طرح کرد. کالیبر اصلی این سلاح ۰‎٫۴۵ است ولی در کالیبرهای دیگر مانند ۰‎٫۳۸ و ‎۷٫۶۲ نیز ساخته شده است. این اسلحه که اسلحه کمری ارتش امریکابود، درسال 1985 با اسلحه کمری برتا 92ف س تعویض شد


خصوصیات:

  • کالیبر: 45/0
  • وزن: 1077گرم
  • طول: 216میلیمتر
  • ظرفیت: 15
  • طول لوله: 128میلیمتر


ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۸ | 23:10 | نویسنده : masoudkamrany |
بعد از تجدید نظر هایی که در پرژه OICW Block1/XM8 انجام گرفت کمپانی هکلر کوخ تصمیم به ورود به بازار سلاح های نظامی و همچنین نیروهای اعمال قانون با طرح جایگزین دیگری گرفت که در واقع تصمیم کاملا درستی به نظر میرسد.
بر پایه ی تجربیاتی که در بهسازی و به روز کردن سلاح های انگلیسی SA80/L85A2 بدست آمده بود،هکلرکوخ تصمیم به طراحی دوباره و از بین بردن مشکلات فنی کرد که حدود چهل سال گریبانگیر خانواده سلاح های M16 بود.
مهمترین تغییر تعویض سیستم گازی استاندارد M16 با نوع پیستون با کورس کوتاه تفنگ تهاجمی G36 است که جایگزین مکانیزم گازی مستقیم استاندارد M16 شده بطوریکه دیگر رسوبات باروت داخل مکانیزم نشده و مشکل کثیف شدن در نتیجه گیر کردن آن نیز از بین می رود.این سیستم گازی همچنین به صورت اتوماتیک تنظیم شده و بدون هیچ مشکلی به همراه لوله هایی با طول های مختلف عمل می کند.
از تغییرات دیگر می توان به ضربه گیر،مکانیزم گلنگدن،لوله ی آهنگری شده و محافظ دست آزاد با تبدیل ریلی یکپارچه اشاره کرد.مدل های کنونی این سلاح که در اواخر سال 2005 عرضه شدند،کارابین هایی با لوله های 5/10 و 5/14 اینچی هستند و گونه های با لوله ی 5/16 و 20 اینچ در آینده عرضه خواهند شد.مسئله مهم دیگر در مورد این سلاح وجود یک برادر بزرگتر با کالیبر 7.62mm بوده که با نام HK417 شناخته شده و در صورت ورود به بازار به همراه HK416 با کالیبر 5.56mm سلاح FNSCAR را به مبارزه خواهد طلبید.
این سلاح بر اثر تلفیق ارگونومی بی نظیر M16 و مکانیزم بی عیب و نقص G36 به وجود آمده و با توجه به هزینه ی پایینی که دارد رقیب سلاح های جدید و پرقدرت قرن بیست و یکم بوده و از شانس بالایی در بازار رقابتی برخوردار است


تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۸ | 23:8 | نویسنده : masoudkamrany |


براي اولين بار در نبردهاي سنگين و خشونت بار خياباني در استالينگراد بود كه ايده ساخت تسليحات گوشه زن ، به ذهن سربازان آلماني خطور كرد و در مدت زمان كوتاهي نيز ، اين سلاح توسط طراحان قدرتمند كارخانه اشمايزر طراحي شد و نمونه هاي اوليه آن ، براي آزمايش به استالينگراد ارسال شد و در آن زمان بود كه سربازان روسي ، متوجه نكته عجيبي در زد و خوردهاي كوچه به كوچه استالينگراد شدند. آنها گلوله را مي ديدند ، اما اثري از تيرانداز نبود.
با پايان يافتن جنگ جهاني دوم ، اين ايده بي نظير نيز مانند دهها پروژه ديگر ، در اثر رخوت بعد از جنگ از يادها رفت و به فراموشي سپرده شد.در جنگ هاي شهري يا درگيري هاي پليسي و كلآ در هر نوع عملياتي كه در فضاهاي محدود و بسته صورت مي گيرد ، يك سلاح گوشه زن مي تواند جان دهها سرباز يا پليس را نجات دهد و تجهيز نيروهاي نظامي و انتظامي هر كشوري منجمله ايران به اين نوع تسليحات ، بسيار مهم و حياتي است.ايده اي كه آلمان ها طي جنگ جهاني دوم از آن استفاده نمودند ، استفاده از مسلسل هاي لوله كج بود كه تكنولوژي آن براي پياده سازي در اين زمان نيز پيچيده است. به همين دليل بسياري از سازندگان مطرح و مشهور تسليحات ، از راه حلي بسيار ساده و جالب استفاده نمودند. اين راه ، طراحي كيتي بود كه بتوان سلاح هاي كمري استاندارد را از طريق آن ، به سلاح گوشه زن تبديل نمود. در حالت عادي ، اين كيت از سلاح كمري ، به فرم معمول و براي نشانه روي مستقيم استفاده مي كند. اما زماني كه لازم باشد ، بلافاصله توسط اين كيت (كه داراي يك دوربين سبك و كارا مي باشد) ، سلاح كمري در زاويه دلخواه قرار گرفته و تيرانداز توسط يك صفحه نمايش با كيفيت ، هدفگيري نموده و شليك مي كندبر روي اين كيت مي توان سلاح هاي كمري توليدي كارخانه هاي CZ ، GLOCK ، BRETTA ، SIG SAUER را نصب كرده و به راحتي استفاده نمود. در كيت ها و سيستم هاي جديد گوشه زن كه در سال 2005 معرفي شدند ، امكان استفاده از نارنجك هاي 40 ميليمتري انفجاري ، دودزا و ... فراهم گرديده است. همچنين امكان پرتاب گازهاي اشك آور ، بيهوش كننده و سمي نيز توسط اين كيت هاي گوشه زن وجود دارد.
خصوصیات اصلی اسلحه:


1) دوربین كه نصب و جداشدن آن ، به راحتی انجام می شود.
2) مانیتور دوربین كه دارای یک خط دید نشانه روی به شکل + است. چون این اسلحه در محیط های کوچک داخل ساختمان و کلآ در محیط شهری استفاده می شود ، نیاز به تغییر زاویه جدی ندارد. (مثل کلت)
3) خروجی ویدئویی که می توان از آن به عنوان فرستنده تصویر هم استفاده کرد.
4) باتری كه تعویض آن به راحتی انجام می شود.
5) عمومآ دارای قنداق تاشو هستند.
خصوصیات قابل ارتقای اسلحه:
1) تعویض دوربین و نصب دوربین دلخواه كه مي تواند هر امکاناتی داشته باشد.
2) لیزر نشانه روی مرئی و نامرئی.
3) ف*یل*تر اشعه فروسرخ (یعنی می تواند اشعه ای را که از چراغ قوه فرستاده مي شود را به اشعه فروسرخ تغییر دهد و دوربین برگشت آن را دریافت می کند. اين یعنی دوربین دید در شب)
4) دوپایه با خاصیت جدا شدن و جمع شدن.
5) جعبه حمل ضد آب.تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۸ | 23:7 | نویسنده : masoudkamrany |

کالاشنیکف AK47آفتامات کالاشنیکوف 47 (تلفظ می شود کالاش نی کوف) – که در ایران بدلیل ثقل تلفظ آنرا اشتباها کلاشینکف می خوانند – و در دنیای انگلیسی زبان آن را AK47 می خوانند مدلی است که توسط میخاییل کالاشنیکوف در سال 1947 برای استفاده در ارتش شوروی اختراع شد و دو سال بعد از آن وارد خدمت گردید و اکنون بعد از گذشت 62 سال در بسیاری از کشورهای دنیا توسط ارتش، پلیس، یگان های ویژه و حتی شکارچیان و علاقه مندان به تیراندازی در سراسر کره زمین بکار برده می شود.ادامه مطلب
تاريخ : ۹۱/۰۹/۲۸ | 23:6 | نویسنده : masoudkamrany |
  • ندای معلم
  • حاوی